Menü Bezárás

ÁSZF

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

 

E-LEARNING KÉPZÉSEK FELTÉTELEIRE

ÉS  

AZ E-TITÁN RENDSZER HASZNÁLATÁRA

Hatályos: 2019.július 22.-től

 

  1. Bevezetés

Az Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) alkalmazásának célja

  • Az ÁSZF alkalmazásának a célja, hogy a Képző szerv és a vele képzési szerződést (a továbbiakban Szerződés) kötött tanulók tekintetében meghatározza az e-learning képzés, továbbá az e-Titán Elektronikus Oktatórendszer (a továbbiakban: e-Titán Rendszer) használatának feltételeit.

 

Az ÁSZF hatálya

  • A Képző szerv jogosult az ÁSZF rendelkezéseit egyoldalúan felülvizsgálni és módosítani. A módosításról, annak hatályba lépése előtt előzetesen értesíti a Tanulót a Képző szerv honlapján keresztül.
  • Az ÁSZF módosításának hatályba lépését követően a felek jogviszonyára az ÁSZF megváltozott rendelkezéseit kell alkalmazni. Amennyiben a Tanuló az ÁSZF megváltozott rendelkezéseivel nem ért egyet, úgy jogosult az ÁSZF megjelenését követően a Szerződést 15 napos felmondási idővel megszüntetni. Az ÁSZF-módosítás elfogadásának minősül, ha a Tanuló a Szerződés felmondására vonatkozó nyilatkozatot elmulasztja, illetve ha az ÁSZF módosításának hatályba lépését követően tovább folytatja az e-learning képzést, vagy az e-Titán Rendszert bármilyen formában tovább használja.
  1. Fogalom meghatározások
    • Képző szerv: a jelen ÁSZF tekintetében a Mazsola-Jogsitanoda KFT autósiskolát működtető gazdasági társaság.
    • Tanuló: a Képző szervvel képzési jogviszonyban álló személy, aki a Képző szerv képzési szolgáltatását igénybe veszi.
    • Szerződés: a Képző szerv és a Tanulók közötti képzési szerződés, és annak valamennyi melléklete.
    • e-Titán Rendszer: a Képző szerv által használt e-Titán Elektronikus Oktatórendszer, amely magában foglalja a közlekedési hatóság által akkreditált, zárt rendszerű távoktatási képzésmenedzsment rendszert is.
    • E-learning tananyag: az e-Titán Rendszerben felhasználható, elektronikus távoktatási tananyag. Az e-learning tananyagok megnevezései és részletes jellemzői az e-Titán Rendszerben érhetőek el.
    • E-learning képzés: az e-Titán Rendszer és az e-learning tananyagok felhasználásával végzett elektronikus távoktatás
    • E-learning alapú elméleti tananyag: a közlekedési hatóság által akkreditált e-learning alapú tananyagok.
    • E-learning rendszerű hatósági elméleti képzés: az e-Titán Rendszer és az E-learning alapú tananyagok felhasználásával végzett elméleti képzés.
    • Egyedi autentikáció: az e-Titán Rendszerben a Tanulónak a választott felhasználónéven és jelszón alapuló egyéni azonosítása.
  2. Szolgáltatás tárgya
    • A Tanuló a Képző szervvel megkötött Szerződés alapján jogosult, a közlekedési hatóság által akkreditált, zárt rendszerű távoktatási képzésmenedzsment rendszert is magában foglaló e-Titán Rendszer korlátozott felhasználására, és az e-Titán Rendszer használatával az elméleti képzést e-learning formában történő elvégzésére.
    • Az elvégzett e-learning képzésről a Képző szerv elektronikus úton igazolást állít ki, melyet letölthetővé tesz és/vagy eljuttat a Tanuló részére.
    • Az e-learning képzés elvégzéséhez szükséges ? az e-Titán Rendszer alkalmazáson túl ? technikai és infrastrukturális feltételek biztosítása (internet-hozzáférés, számítógép stb.) nem képezi a szolgáltatás tárgyát.
  3. Szolgáltatás igénybevételének feltételei
    • A Tanuló az e-learning képzést, az adatainak megadását és az elméleti képzés díjának megfizetését követően végezheti el, valamint a tananyag megkezdhetőségi határidején belül meg kell kezdenie a tanulást. A határidő túllépése esetén a Tanuló tanfolyamkezdési/tanfolyam-folytatási jogosultsága megszűnik. A Tanuló az e-Titán Rendszerbe történő belépésével hozzájárul az adatainak kezeléséhez, tárolásához és továbbításához az Adatkezelési tájékoztatónak megfelelően. A megadott adatok valódiságáért, illetve a helytelen, téves adatok megadásából származó károkért a Képző szervet nem terheli felelősség. Hatósági képzés esetén a Tanuló köteles az adataiban bekövetkezett változásokról haladéktalanul, de legkésőbb tizenöt napon belül értesíteni a Képző szerv
    • Amennyiben a Tanuló megkezdett egyéni regisztrációját 15 napon belül nem fejezi be vagy az elméleti képzés díját az egyéni regisztrációt követő 15 napon belül nem fizeti meg, úgy a Szerződés nem jön létre, és a Képző szerv törli a Tanulónak a Szerződés megkötése céljából megadott adatait.
    • A Tanuló adatainak regisztrálását követően a Képző szerv a Tanuló részére a megadott e-mail címre elektronikus levélben megküldi az e-learning képzésben való részvételhez szükséges regisztrációs URL-t, melynek használatával a Tanuló megadhatja az egyedi autentikációhoz használni kívánt felhasználónevét és jelszavát. Ezt ? valamint a képzés díjának megfizetését ? követően a Tanuló megkezdheti az e-learning képzést. A Tanuló a jelszavát utóbb bármikor megváltoztathatja.
  4. A Képző szerv és a Tanuló jogai, illetve kötelezettségei
    • A Tanuló az e-learning képzés díjának megfizetését követően időben korlátozott jogosultságot szerez az e-learning képzés elvégzésére. A Tanuló a felhasználási jogosultságát másnak nem engedheti át.
    • A Tanuló számára az e-learning képzésben való részvétel időtartama korlátozott, azaz meghatározott időtartam alatt végezheti el a képzést. A Tanuló számára a képzés során a tananyag felhasználására, az e-learning alapú tananyag lejátszására rendelkezésére álló idő is korlátozott.
    • A Tanuló jogosult az e-learning tananyag időbeli korlát meghosszabbítását megrendelni a Képző szervtől. A Képző szerv ebben az esetben további díjazás megfizetése ellenében meghosszabbítja a Tanuló rendelkezésére álló időbeli korlátokat. Az időbeli korlátok kibővítése nem eredményezi a jogszabályokban meghatározott, képzésre vonatkozó határidők megváltozását.
    • A Tanuló az elméleti képzési díj megfizetését követően jogosult az e-Titán Rendszer használatával az e-learning tananyag interneten keresztül történő megjelenítésére és az e-learning képzésben való részvételre. A Tanuló a jelen szerződés aláírását, valamint az aláírt szerződés Képző szervhez való visszajuttatását követően jogosult a sikeresen elvégzett elméleti tanfolyamáról tanfolyam-igazolás kiállítására. Az e-Titán Rendszerre, valamint az e-learning tananyagra vonatkozó minden más jogot a jogtulajdonos fenntart. Ebből következően tilos az e-learning tananyagot, vagy annak részeit, beleértve a médiaelemeket, szövegeket bármilyen más módon felhasználni, illetve tilos másolni, továbbadni, többszörözni, átdolgozni, harmadik személynek átadni, vagy hozzáférhetővé tenni.
    • A Tanuló az e-Titán Rendszerhez és az e-learning tananyagokhoz kizárólag egyedi autentikációval férhet hozzá. Az egyedi autentikációhoz használt felhasználónév és jelszó titokban tartásáért a felhasználónevet és jelszót megadó személy felel. A Tanuló köteles haladéktalanul értesíteni a Képző szervet és a jelszavát megváltoztatni, ha az általa megadott felhasználóneve, és/vagy jelszava illetéktelenül harmadik személy tudomására jutott. Az értesítés és/vagy a jelszó megváltoztatásának késedelméből vagy elmulasztásából eredő károkért a Képző szerv nem
    • A Képző szerv kizárja a felelősségét a Tanuló egyedi autentikációhoz használt felhasználónevének és jelszavának más személy által történő felhasználása következményeként felmerülő károkért és veszteségekért, függetlenül attól, hogy ez a felhasználás akár a Tanuló tudomásával, akár anélkül történik. A Tanuló viszont felelőssé tehető más személy által a felhasználónév és jelszó felhasználásával a Képző szervnek vagy más félnek okozott károkért.
    • A Tanuló tudomásul veszi, hogy az e-Titán Rendszer használata és az e-learning képzés elvégzése során az e-Titán Rendszerben a Tanuló IP címei naplózásra kerülnek.
    • Az e-Titán Rendszer a képzés ideje alatt adatbázisában manipulálhatatlanul rögzíti a Tanuló aktuális képzésben történő előrehaladását, az e-Titán Rendszerben eltöltött idejét, értékeli és rögzíti a Tanuló e-learning keretrendszer szerinti tudásszintjét ellenőrző kérésekre adott válaszait, eredményeit.
    • Az e-Titán Rendszer az e-learning rendszerű elméleti képzés (tanfolyam) megkezdésekor (az e-Titán Rendszerben az e-learning oktatás indítása gomb megnyomása) automatikus üzenetben továbbítja a közlekedési hatóság részére a közúti járművezetők és közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól szóló 24/2005. (IV.21.) GKM rendeletben meghatározott (a továbbiakban: GKM rendelet)
    • Az e-Titán Rendszer a Tanuló e-learning rendszerű elméleti képzésének befejezésekor ? a képzési igazolás kiállításával egyidejűleg ? a GKM rendelet szerint, a Tanuló adatait és képzésének leíró adatait az elektronikus aláírásról szóló törvény szerinti legalább fokozott biztonságú elektronikus aláírással és időbélyegzővel ellátott, a közlekedési hatóság által meghatározott szabványos XML formátumú és adattartalmú állományban eltárolja. Az így előállított állományt a Képző szerv legalább 5 évig megőrzi és ezt az állományt a képzés befejezését követő 24 órán belül a közlekedési hatóság által meghatározott módon a közlekedési hatóság részére átadja.
    • A Képző szerv vállalja, hogy a Tanulók részére a folyamatban lévő aktuális képzések e-learning alapú tananyagaihoz az e-Titán Rendszerben 7×24 órás rendelkezésre állás mellett hozzáférést biztosít. A Tanuló az e-learning képzést bármikor dokumentáltan megszakíthatja és azt az egyedi autentikációt követően folytathatja a felhasználási jog időtartamán belül.
    • A Képző szervet nem terheli felelősség, amennyiben szolgáltatás nyújtása az érdekkörén kívül eső, elháríthatatlan ok miatt válik átmenetileg vagy tartósan lehetetlenné. Ez nem érinti a Tanuló díjfizetési kötelezettségét. A Képző szerv az 5.11 pontban megjelölt e-learning képzések, valamint az e-Titán Rendszer rendelkezésre állását éves szinten legalább 96%-os hozzáféréssel biztosítja.
    • A Képző szerv, az e-Titán Rendszer üzemeltetője jogosult a Tanulók részére közvetlenül is e-mailben értesítést küldeni az e-Titán Rendszer tervezett karbantartásairól, valamint a Tanulók által elvégzett képzések értékelésével kapcsolatban.
    • Az e-Titán Rendszer használatához, eléréséhez, valamint az e-learning képzésben való részvételhez a legalább az alábbi informatikai környezettel kell rendelkezni:

Támogatott böngészők (legutóbbi 2 verzió, amely legalább 6 hónapja került kiadásra):
Microsoft Edge , Mozilla Firefox, Google Chrome

Képernyőfelbontás: minimum 1024×768

Internet letöltési sebesség: minimum 768 Kbps

A nem megfelelő informatikai háttér miatti felhasználási zavarokért a Képző szervet nem terheli felelősség.

  • A Képző szerv semmilyen körülmények között nem tartozik kártérítési felelősséggel, ideértve korlátozás nélkül a közvetlen, vagy a közvetett, speciális, esetleges következményekért, veszteségért, költségért való felelősséget, amelyek a szolgáltatás használatával kapcsolatban keletkeznek.
  • A Képző szerv jogosult a Tanuló kifejezett beleegyezése esetén, az általa önkéntesen megadott e-mail címére az új, vagy meglévő szolgáltatásairól tájékoztatást küldeni.
  1. Díjfizetés, számlázás
    • A Tanuló a díjat bankkártyával, átutalással, illetve a Képző szerv ügyfélszolgálatán készpénzben fizetheti meg. Átutalással történő fizetés esetén minden esetben fel kell tüntetni a Tanuló nevét, a Tanuló pénzügyi azonosító kódját és a képzés kódját. A Képző szerv a Tanuló által a képzésért fizetett díjakról elektronikus számlát állít ki. A Képző szerv által kiállított elektronikus számla minden tekintetben megfelel az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény, továbbá a számla és a nyugta adóigazgatási azonosításáról, valamint az elektronikus formában megőrzött számlák adóhatósági ellenőrzéséről szóló 23/2014. (VI. 30.) NGM rendelet, valamint az egyéb vonatkozó jogszabályok rendelkezéseinek.
    • A Tanuló által fizetendő díjak minden esetben, forintban (HUF) értendőek, a díjak befizetésével járó konverziós és egyéb banki költségek a díj befizetőjét terhelik. a Képző szerv Magyarországon kívülről indított díjfizetést kizárólag nemzetközi forint átutalással, vagy bankkártyás fizetéssel fogad.
    • A Tanuló a Képző szerv által a számára kiállított elektronikus számlát az e-Titán Rendszerből, egyedi autentikációt követően letöltheti.
  2. Vis maior
    • Egyik Fél sem felelős a Szerződés szerinti kötelezettségeinek nem szerződésszerű teljesítéséért, a teljesítés késedelméért vagy a nem teljesítésért, ha ezek bekövetkezése vis maior következménye. Vis maiornak minősülnek a fél érdekkörén, ellenőrzésén, irányításán, illetve befolyásolási lehetőségén kívül eső, előre nem látható körülmények, amelyek megakadályozzák a Szerződés teljesítését.
    • Ha a vis maior nem teszi lehetetlenné a Szerződés teljesítését, de késlelteti azt: a teljesítési határidő meghosszabbodik a vis maior okozta késedelem időtartamával. Amennyiben a vis maior időtartama meghaladja a 30 napot, mindkét Félnek jogában áll a Szerződést azonnali hatállyal felmondani.
    • Az a fél, akinek érdekkörében a vis maior bekövetkezik, köteles a vis maior tényéről, okáról és várható időtartamáról a másik Felet e-mailben, vagy az e-Titán Rendszerben küldött üzenettel, és lehetőség szerint ajánlott levélben haladéktalanul értesíteni. Az értesítést elmulasztó Fél az ebből eredő kárért felel.
  3. Szerződés megszűnése, megszüntetése
    • A Szerződés megszüntethető közös megegyezéssel, illetve a másik félhez címzett egyoldalú nyilatkozattal. A Szerződés megszüntetésére vonatkozó nyilatkozatot írásba kell foglalni.
    • A Szerződés minden további jognyilatkozat megtétele nélkül megszűnik a következő esetekben:
      • a Tanuló a GKM rendelet 10. § (1) bek. a) pontja szerint amiatt nem bocsátható elméleti vizsgára, mert a tanfolyam megkezdésétől számítva az első vizsgaeseményig több, mint kilenc hónap telt el,
      • a Tanuló a GKM rendelet 10. § (5) bek. szerint a tanfolyam kezdetétől számított tizenkét hónapon belül nem teszi le sikeresen az elméleti vizsgáit,
      • a Tanuló a GKM rendelet 14. § (1) bek. szerint a közlekedési alapismeretek sikeres vizsgájának érvényességi idején belül nem teljesíti a gyakorlati vizsgára bocsátás GKM rendeletben meghatározott feltételeit.
    • A Képző szerv a 8.2 pont szerinti feltételek bekövetkezéséről, és a Szerződés megszűnéséről e-mailben jogosult értesítést küldeni a Tanulónak.
    • Ha a Szerződés a 8.2 pont szerinti feltételek bekövetkezése miatt szűnik meg, akkor a Képző szerv Tanuló részére nem köteles a befizetett díjakat visszatéríteni.
  4. Szolgáltatással kapcsolatos bejelentések
    • A Tanuló szolgáltatással kapcsolatos bejelentéseit, észrevételeit vagy panaszait az alábbi elérhetőségek valamelyikén közölheti a Képző szerv felé:

e-mail:   info@mazsolajogsi.hu

postai levelezési cím:    2041 Budaörs Pf.155.

  • A Képző szerv a Tanuló által küldött bejelentéseket rögzíti, és legalább egy évig megőrzi a bejelentés kivizsgálásának eredményével együtt. A Képző szerv vállalja, hogy a szolgáltatással kapcsolatban beérkezett bejelentéseket, azok tartalmától függően azonnal, de legkésőbb 60 napon belül kivizsgálja, és annak eredményéről a Tanulót értesíti.
  • Amennyiben a Tanuló által küldött észrevétel érdemi kivizsgálásához további információ szükséges, úgy a Képző szerv erről a Tanulót értesíti. A bejelentés kivizsgálása csak az információk beérkezését követően folytatódik. Az értesítés megküldésétől a kért információk beérkezéséig terjedő időtartam nem számít be a Képző szerv által a kivizsgálásra vállalt 60 napos időtartamba.

 

Budaörs 2019 július 22.

 

Mazsola-Jogsitanoda

[Képző szerv]